Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka

Nowe powołania tercjarskie w Józefowie

2022-03-01 10:05


Dobry Bóg szczodrze błogosławi józefowskiej wspólnocie FZŚ, która rozwija się i rozrasta. Dlatego też w czwartkowy wieczór 24 lutego 2022 roku zgromadzili się jej członkowie w kaplicy świętego Franciszka w otoczeniu licznych wiernych, by dziękować Ojcu Niebieskiemu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla osób wkraczających w kolejne etapy formacji.

Najpierw podczas nabożeństwa do świętego Franciszka wzywano jego wstawiennictwa we wszystkich składanych przez wiernych intencjach. Następnie rozpoczęła się msza święta, podczas której, w obecności brata Mariana Radzaja, przełożonego Regionu Warszawskiego FZŚ oraz ojca Leona Barczaka OFM, asystenta duchowego wspólnoty, nastąpiło przyjęcie do postulatu trzech osób - małżonków: siostry Sylwii i brata Rafała oraz drugiej siostry Sylwii; do nowicjatu - sióstr: Lidii, kolejnej Sylwii i Aleksandry oraz profesja czasowa siostry Joanny. Po wspólnej modlitwie był czas na radosne świętowanie w Cafe Francesco.

Dobry Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju!

Kolejne profesje

W czwartkowy wieczór 18 maja 2023 roku w kaplicy pod wezwaniem świętego Franciszka przy klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów w Józefowie lokalna wspólnota tercjarska ze swoim asystentem i miejscowym gwardianem, o. Arnoldem Liebigiem OFM, wierni i zaproszeni goście zebrali się na modlitwie Najpierw odprawione zostało, jak co tydzień, nabożeństwo ku czci Biedaczyny z Asyżu, a następnie za jego wstawiennictwem celebrowana była Eucharystia. ...

Pierwsza kapituła w Józefowie

Sobota, 5 listopada 2022 roku, była wyjątkowym dniem dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Józefowie ...

Rekolekcje i profesje w Józefowie

W dniach 20-22 maja 2022 roku Franciszkański Zakon Świeckich z regionu warszawskiego odprawiał swoje rekolekcje u franciszkanów w Józefowie. Organizacją tych ćwiczeń duchowych zajmował się brat Marian Radzaj OFS, a o formację zadbał ojciec dr Arnold Marek OFM z prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP.  ....

 

Nowe powołania tercjarskie w Józefowie

Dobry Bóg szczodrze błogosławi józefowskiej wspólnocie FZŚ, która rozwija się i rozrasta...

Peregrynacja relikwii bł. Anieli Salawy

W dniach 1 -11 grudnia 2021 wspólnota Trzeciego Zakonu przy naszym klasztorze przeżywała peregrynację relikwii błogosławionej Anieli Salawy. Przyszły rok, we Franciszkańskim Zakonie Świeckich w Polsce, jest ustanowiony rokiem tej Błogosławionej z racji na Jej setną rocznicę odejścia do Pana. Relikwie bł. Anieli peregrynowały po domach członków naszej wspólnoty a w niedzielę i w czwartki były wystawione w kaplicy dla wszystkich wiernych.