Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka

Ogłoszenia

2021-12-04 06:49

OGŁOSZENIA
II Niedziela Adwentu 5.12.2021

1. W środę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dodatkowa Msza Święta o godzinie 18.00. O godzinie 18.30 kolejny Krąg Biblijny. Zapraszamy do pogłębiania wiedzy o Piśmie Świętym.

2. Za tydzień w naszym klasztorze będziemy gościć ks. Romana Raczko, dyrektora Caritas Diecezji Grodzieńskiej. Po mszach będzie zbierał ofiary na rzecz podejmowanych dzieł.

3. W piątek 10 grudnia kolejny już wieczór uwielbienia z Adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami o zdrowie duszy i ciała. Zaczynamy Drogą Krzyżowa o godzinie 18.00.

4. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. W soboty po Roratach -śniadanie.

5. Rekolekcje Adwentowe ostatniej szansy. W naszym klasztorze w dniach 16-18 grudnia o godzinie 20.00. Głosi ojciec Leon Barczak.

6. W tym tygodniu nasza wspólnota III Zakonu przeżywa peregrynację relikwii bł. Anieli Salawy. Dziś jej relikwie są z nami w kaplicy. Na stoliku obok ołtarza wystawiony jest relikwiarz, małe obrazki które można zabrać ze sobą oraz nota z życiorysem Błogosławionej (zapraszamy do lektury).
Krótko przybliżając jej postać: Aniela żyła na przełomie XIX i XX wieku. Pracowała jako służąca. Jej życie naznaczone było skromnością, pokorą, cierpieniem, ofiarą i wielkim umiłowaniem Boga i bliźnich. Błogosławiona Aniela była Tercjarką i jest patronką III Zakonu w Polsce.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspierają klasztor i podejmowane w nim inicjatywy ofiarą pieniężną, poświęconym czasem i modlitwą. W każdy piątek Msza poranna jest sprawowana w intencji naszych darczyńców. Bóg zapłać.

Warsztaty "Komunikacji można się nauczyć"

Zapraszamy na warsztaty z psychologii pozytywnej i wiary

WARSZTAT 2 - KOMUNIKACJI MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ
Klucz do relacji i wzmacniania szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym

Termin: 14 maja 2022

Koncert kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń

Zapraszamy w sobotę 15 stycznia 2022 do naszego klasztoru. Szczegóły na plakacie.

Msza Święta oraz uwielbienie z modlitwami o uzdrowienie na duszy i na ciele

Zapraszamy 14 stycznia 2022 (drugi piątek miesiąca) na Mszę Świętą oraz uwielbienie z modlitwami o uzdrowienie na duszy i na ciele w naszym klasztorze. Zaczynamy o 18.00.

Koncert chóru FLAMINAE u Dobrego Pasterza

Zapraszamy w imieniu chóru FLAMINAE na kolejny konert, tym razem w kościele przy ul. Przewodowej. Szczegóły na plakacie.

31 grudnia i 1 stycznia- porządek Mszy Świętych

Porządek Mszy Świętych w naszym klasztorze na dzień 31.12.2021 i 1.01.2022.