Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka
Zakon Braci Mniejszych - Franciszkanów w Józefowie k/Otwocka

Święto Ofiarowania Pańskiego i Świętego Błażeja

2022-02-02 06:00

2 lutego zapraszamy ze świecami gromnicznymi na Mszę Świętą o godzinie 7.00 oraz 18.00.

W tym dniu przypada jedno z najdawniejszych świąt chrześcijańskich – Ofiarowania Pańskiego. W Jerozolimie było obchodzone już w IV w., w Rzymie od V w. Od X w. upowszechnił się obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa – Światłość świata i Światło na oświecenie pogan. Upamiętnia przybycie Maryi i Józefa wraz z Dzieciątkiem Jezus do świątyni w Jerozolimie. Powszechnie jednak znane jest pod ludową nazwą święta Matki Boskiej Gromnicznej, bowiem w tym dniu podczas nabożeństw święci się  świece, zwane właśnie gromnicami. Zwyczaj ten wywodzi się z dawnych obchodów, w czasie których urządzano uroczyste procesje z zapalonymi świecami na pamiątkę nazwania Jezusa, przez obecnego w świątyni podczas obrzędu proroka Symeona, Światłem na oświecenie pogan i na chwałę Izraela (Łk 2,32). Od 1997 r. w tym dniu obchodzony jest również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego.

3 lutego (czwartek) wspomnienie świętego Błażeja - patrona leczenia chorób gardła - Msza święta ze specjalnym błogosławieństwem o godzinie 7.00 oraz 18.00

Św. Błażej był biskupem Sebasty, miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji. Umarł on jako męczennik około roku 316. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Podczas Mszy św. za wstawiennictwem św. Błażeja będziemy modlić się do Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

Niedziela - 28.05.2023 - ogłoszenia i intencje mszalne

Ogłoszenia na niedzielę oraz intencje mszalne na cały tydzień

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Zapraszamy 27 maja na czuwanie od godziny 19.00 i Eucharystię w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godzinie 21.00.
Podczas uwielbienia i adoracji można skorzystać z sakramentu pojednania. Po Eucharystii odbędzie się inscenizacja - Zesłania Ducha Świętego w Wieczerniku - w wykonaniu TEATRU GROT z Józefowa.

Bieg Dobra

W tygodniu Miłosierdzia Bożego zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w DNIU DOBRA jaki organizuje CARITAS Polska na terenie naszego ośrodka i całego miasta. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 8:00 - szczegóły w załączeniu.

Medytacja o Bożym Miłosierdziu

Zapraszamy do nas w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

o.Stanisław

Informacje dot. śmierci i pogrzebu o. Stanisława