Z radością informujemy, że wsparta przez Państwa akcja "Water for life", której celem było zebranie środków na budowę studni przy szkole dla niepełnosprawnych dzieci w Kenii, zakończyła się sukcesem!
W listopadzie 2021r w naszej kaplicy klasztornej odbyła się licytacja dwóch dywaników ręcznie wykonanych przez niepełnosprawne dzieci z ww. szkoły. Zebrane środki zostały w pełni przekazane do Fundacjii Harambee, wspierającej m.in. projekt budowy wspomnianej studni w Kenii.
Dzięki Państwa wsparciu i hojności oraz zaangażowaniu dyrektora szkoły St. Martin de Porres Special School w Kenii, na rzecz której odbyła się licytacja, udało się zebrać pełną kwotę, tj. 1,000,000 kshs, czyli ok. 10,000 $. Budowa studni została już rozpoczęta, co mogą Państwo zaobserwować na załączonym filmie.
Dziękujemy z serca za Państwa zaangażowanie.
W przypadku chęci dalszego wspierania działań Fundacji Harambee, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:
http://harambee-polska.org/
W dniach 26-30 czerwca 2026 w Józefowie k. Warszawy odbędzie się IV edycja wydarzenia
Bratnie Dusze - Spotkanie Młodych. Zapraszamy młodzież w wieku szkolnym i studentów
do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Zapisy i wszystkie informacje:
https://bratniedusze.org/bratnie-dusze/
https://www.facebook.com/franciszkanskiednimlodych/
Zapraszamy w najbliższy piątek na spektakl muzyczny "Swiatło, które przynosi pokój" w wykonaniu Teatru Grot o godzinie 19.30